Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: stormfly, dodany: 28.10.2007 01:49, tagi: php

Historia tak naprawdę z przypadku. Potrzebowałem dodać nową funkcjonalność do jednego z serwisów, które tworzę. Chodziło o przypomnienie / odzyskanie hasła przez użytkownika, które zazwyczaj wysyłane jest na podany przy rejestracji adres e-mail. Jak wiemy, dobry / leniwy / sprytny...

Autor wpisu: nospor, dodany: 22.10.2007 17:37, tagi: php

Pisząc wszelkiego rodzaju wyszukiwarki korzystamy z formularzy, w których wprowadzamy warunki wyszukiwania. Sprawa komplikuje się trochę, gdy użyjemy stronicowania znalezionych wyników. Przechodząc na kolejną stronę znalezionych wyników, tracimy warunki wyszukiwania (dane z formularza). Aby temu zapobiedz, należy zapamiętać stan wyszukiwania. Można to zrobić na dwa sposoby: Zapisać dane wyszukiwania w sesji Przenosić dane wyszukiwania w url

Autor wpisu: Athlan, dodany: 19.10.2007 21:04, tagi: internet

Wybory 2005 roku - frekwencja była bardzo niska. Dziś Internet i telewizja trafia do młodych ludzi aby poszli oddać swój głos. Jednym z materiałów obrazujących wartość każdego głosu jest powstały z inicjatywy 21pazdziernika.pl spot “mój głos nic nie znaczy…”. Próbują też inaczej… odważniej. Hasłeo “rusz du*pe i idź głosować”:

Autor wpisu: Athlan, dodany: 17.10.2007 20:24, tagi: internet

Dziś wystartował nowy serwis blogowisko.org, projekt Marka ‘Apo’ Pałczyńskiego. Serwis jest katalogiem blogów. Każdy zarejestrowany użytkownik może zarówno przeglądać zestaw blogów, dodawać je do ulubionych jak i opublikować swojego. Dzienniki prezentowane są wraz z informacjami o autorach, wykonywany jest również zrzut ekranu każdego bloga.

Więcej na blogu autora

Autor wpisu: nospor, dodany: 10.10.2007 16:04, tagi: php

Liczenie ile minęło dni między jedną datą a drugą to dość częsty "problem" piszących w php. Samo policzenie dni bez rozróżniania na dni robocze jest banalnie proste: [php][/php] Jednak wyliczenie dni roboczych to już większa sprawa. By ułatwić sobie i Wam życie, napisałem funkcję, która wylicza liczbę dni roboczych. Pierwotnie funkcja nie uwzględniała świąt ruchomych jednak użytkownik kajko84 dopisał do tego i święta ruchome. Ja to trochę zoptymalizowałem i mamy w pełni funkcjonalną funkcję do wyliczania liczby roboczych.

Autor wpisu: Zyx, dodany: 04.10.2007 16:14, tagi: php

Opracowanie rozwiązań mających służyć przez długie lata bez konieczności wprowadzania większych zmian lub wywalania dotychczasowych osiągnięć na śmietnik jest czasochłonne. Niezbędna jest umiejętność planowania oraz przewidywania. Obecnie tworzę taki właśnie skrypt, który ma z założenia wytrzymać w użyciu dłużej, niż rok. Nie poprzestaję jedynie na elastycznej strukturze, lecz staram się także wdrożyć rozwiązania przyszłościowe bądź dostępne wyłącznie tzw. "garstce wybrańców". W tym wpisie pragnę omówić kilka z nich.
Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.