Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: batman, dodany: 28.05.2015 09:00, tagi: php

W zeszłym tygodniu dołączyłem do grona ambasadorów serwisu SitePoint. Serwis ten śledziłem od dłuższego czasu, niektóre artykuły wykorzystywałem jako merytoryczną pomoc podczas pisania na blogu, inne jako źródło ciekawych i co najważniejsze, aktualnych informacji. Forum, będące częścią serwisu, odwiedzałem rzadko, zwłaszcza że na chwilę obecną jest ono malutkie i dopiero się rozkręca. Stan rzeczy chcą zmienić jego administratorzy i przygotowali ciekawy konkurs. Zacznijmy od nagród. Główną nagrodą jest możliwość zamówienia drukowanej kopii dowolnej książki ze sklepu SitePoint, powerbank oraz... [[ This is a content summary only. Visit my website for full links, other content, and more! ]]

Autor wpisu: matipl, dodany: 14.05.2015 11:28, tagi: php

PHPCon Poland - logo

Wiem, że wiele osób czekało na tą informację. To już potwierdzone – jest nowy termin PHPCon Poland i nowe miejsce. Kalendarze w dłoń!

Organizatorzy chyba corocznie obstawiają ilu z Was zechce wybrać się na największą imprezę dotyczącą PHP w Polsce. W zeszłym roku było to około 550 osób, więcej nie pomieścił hotel w Szczyrku. A na liście rezerwacyjnej czekało jeszcze 50-100 osób.

W tym roku górny limit wyniesie około 1000 miejsc! Do tego hotel o zwiększonym standardzie i lokalizacja w centralnej Polsce, około 70km od Warszawy.

Termin: 13-15 listopada 2015 Miejsce: Hotel Ossa Congress & Spa****, Rawa Mazowiecka

Jeszcze w tym miesiącu powinna ruszyć strona konferencji, a na przełomie maja/czerwca Organizatorzy otworzą Call for Papers. Szykujcie tematy :-)

Autor wpisu: bastard13, dodany: 12.05.2015 23:45, tagi: design, oop

Wszystko ma sens wtedy, gdy ma sens. Nie tworzysz kodu, którego nie potrzebujesz z kilku powodów. Po pierwsze, może się okazać, że go (o ironio!) nie będziesz potrzebował. Po drugie, dodajesz pracy sobie i innym, ponieważ ktoś musi o ten kod dbać, ktoś będzie go zapewne niejednokrotnie czytał, i tak dalej. Po trzecie, kod który jest niepotrzebny stwarza problemy ze zrozumieniem aplikacji, bo przecież „skoro ktoś to dodał, to jest potrzebne”. Nie zawsze jednak jest tak, że kod niepotrzebny nie jest nigdzie wykorzystywany. Zdarzają się sytuacje, gdy powstają metody, które co prawda są użyte, ale są jedynie elementem pewnej funkcjonalnej całości i same nie niosą nic poza potencjalnymi problemami. I o takich tworach chciałbym dzisiaj opowiedzieć.Czytaj więcej »

Autor wpisu: zleek, dodany: 12.05.2015 08:49, tagi: php

Sending e-mails in Zend Framework 2 is quite easy and requires small amount of code. Below example presents sending multipart e-mails (containing plain text and html at once): That’s it. It will create simple message and send it using sendmail.

Autor wpisu: zleek, dodany: 07.05.2015 08:59, tagi: javascript, jquery

sgCounter is a tiny jQuery plugin which allows live control of your text fields in form. This plugin works with input text fields and textarea fields, which contains appropriate attributes set. It is also a visual friendly, because information about

Autor wpisu: Łukasz Socha, dodany: 05.05.2015 14:55, tagi: php, mysql

Niedawno robiłem dla klienta prosty formularz, gdzie skrypt miał za zadanie wyszukiwać rekord po nazwie ulicy. Pisząc skrypt napotkałem na dość nietypowy problem z funkcją LIKE. Opis problemu Najlepiej będzie jak opiszę problem na konkretnym przykładzie. W tym celu stworzyłem testową tabelę w bazie danych. W tabeli są 2 rekordy – test pięć (ze znakami […]

Autor wpisu: zleek, dodany: 05.05.2015 09:51, tagi: php

By default error pages gets the default layout of our application based on Zend Framework 2 and inject it’s own content. Sometimes default layout has some features placed on it, which should not be presented on the error page. Especially
Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.