Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: matipl, dodany: 25.08.2014 16:24, tagi: php

php-logoJuż w najbliższy czwartek będziemy mogli cieszyć się stabilną wersją PHP 5.6. Mam nadzieję, że będzie stabilna, ale na Waszym miejscu wstrzymałbym się przynajmniej do wersji PHP 5.6.2 zanim zaczniecie korzystać z niego produkcyjnie.

W stosunku do wersji PHP 5.5.* jest tylko niewielki brak kombatybilności wstecznej, który w 98% przypadków nie powinien dotyczyć Waszego kodu.

Zalet jest o wiele więcej, szczególnie porządku w języku oraz delikatnego przyspieszenia wykonywania kodu. Najbardziej cieszą dwie zmiany:

  • możliwość wielokrotnego korzystania z php://input podczas wykonywania kodu
  • możliwość importu tylko pojedynczej metody z klasy:
    use function MyClass\importMethod;
     
    importMethod();
    

Zatem czekamy…

Autor wpisu: zleek, dodany: 22.08.2014 08:48, tagi: php

Zend Framework 2 oferuje kilka różnych adapterów pozwalających na cache poszczególnych elementów, które chcemy składować w pamięci podręcznej. Poniżej przedstawię sposób konfiguracji cache opartego na systemie plików. Konfiguracja adaptera W pierwszym kroku musimy ustawić konfigurację adaptera, co dokonuje się w pliku Module.php danego modułu. Jak widać na początku tworzymy obiekt typu Zend\Cache\Storage\Adapter\Filesystem, dla którego następnie […]

Autor wpisu: bastard13, dodany: 21.08.2014 01:01, tagi: design, oop

kolejna wizyta w świecie wzorców

Zapewne już trochę kodu mieliście okazję stworzyć odkąd pisałem o dekoratorze. Mam nadzieję, że przez ten czas mieliście możliwość go wypróbować i sprawdzić jak daje radę w świecie prawdziwych problemów. Następnym wzorcem, z którym spróbujemy się zmierzyć będzie wizytator.Muszę uczciwie się przyznać, że moje pierwsze z nim spotkanie, gdy wertowałem strony Wzorców Projektowych to nie była miłość od pierwszego wejrzenia i trochę czasu musiało minąć zanim w pełni doceniłem korzyści płynące z jego wykorzystania. Ale jak tak w ogóle ten wizytator wygląda? Gdzie i po co się go stosuje?Wierzę, że na te pytania uda mi się odpowiedzieć w poniższych akapitach.Czytaj więcej »

Autor wpisu: matipl, dodany: 19.08.2014 07:29, tagi: php

php-logo

Musiał w końcu nadajeść ten dzień. Mimo, że jest cześć serwerów korzysta z PHP 5.3, a niektóre aplikacje mogą maksymalnie współpracować z PHP w wersji 5.2 to linia 5.3 została właśnie wstrzymana.

Ten fakt nie dziwi, obecnie rozwijane są 2 wersje stabilne:

A do tego lada dzień ujrzymy PHP 5.6, które w tej chwili jest dostępna już w wersji RC.

Z mojego doświadczenia wynika, że nie ma co się obawiać aktualizacji PHP 5.3 na nowszą linię. Mogą wyłącznie pojawić się problemy, gdybyście chcieli przejść z PHP 5.2 do PHP 5.3 lub nowszego. Niestety nie wszystkie aplikacje są w stanie sobie z tym poradzić i migracja wymaga nie tylko pracy administratora, ale również programisty.

Autor wpisu: zleek, dodany: 04.08.2014 09:44, tagi: php, zend_framework

Gdy tworzymy dokumenty z wykorzystaniem Zend_Pdf czasami wygodniej jest wykorzystać istniejący szablon w formacie pdf (będący np. papierem firmowym), niż budować cały dokument ręcznie. Zend Framework daje nam narzędzie, które pozwala szybko i bezproblemowo zamieścić nasz szablon na wszystkich stronach dokumentu. Można to zrobić nastepującym kodem: Powyżej znajduje się przykład dodanie pojedynczej strony wykorzystującej szablon. […]
Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.