Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: Splatch, dodany: 18.06.2007 23:41, tagi: framework, php

Dzisiaj rano światło dzienne ukazało się Agavi 0.11 RC5, oprócz poprawek błędów z wersji RC4 doszło parę nowości: - Pełne wsparcie dla generowania WSDL, automatyczne mapowanie akcji a nawet wsparcie dla obsługi nagłówków SOAP. - Wsparcie dla transformacji plików konfiguracyjnych poprzez zamieszczanie instrukcji < ?xml-stylesheet?> - Wsparcie dla przestrzeni nazw w plikach konfiguracyjnych - Automatyczna obsługa magic_quotes dla zmiennych superglobalnych

Pojawiły się drobne zmiany w API do obsługi configów oraz nowy sposób ich odczytu, który wejdzie do użytku w wersji 1.0. Póki co jest tylko testowy a jedynym handlerem, który został zaimplementowany "na nowo" jest ten obsługujący WSDL.

Dodam, że Agavi to pierwszy framework PHP, który rozwiązuje kwestie dostępu do akcji w tak elastyczny sposób. Niezależnie od tego jakim sposobem zostało przysłane żądanie akcja wygląda tak samo. Jest to krok w stronę dojrzałych rozwiązań tj Spring Framework. Pytanie tylko - czy developerom uda się zachować pierwotną prostotę i ile pracy trzeba będzie włożyć w użycie danego rozwiązania? Odpowiedź na nie pozostaje póki co zagadką a pełnej oceny będziemy mogli dokonać po ukazaniu się wersji 1.0 wraz z dokumentacją.

Zainteresowanych naturalnie Agavi zapraszam do traca i przeglądania źródeł wersji 0.11 RC5. :)

Autor wpisu: Zyx, dodany: 17.06.2007 15:52, tagi: php

Kończę właśnie kolejny projekt (on jest główną przyczyną zastoju na zyxist.com) i pojawił się problem, jakiej firmie powierzyć jego hosting. Sprawa jest o tyle istotna, że niemal każda dotąd testowana lub analizowana ma jakąś wkurzającą lub utrudniającą życie programiście wadę. Dlatego zwracam się z prośbą do czytelników o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Autor wpisu: Splatch, dodany: 13.06.2007 01:11, tagi: framework

Dzisiaj (w zasadzie wczoraj) w otchłani skrzynki odbiorczej RSSOwl znalazłem link do propozycji wspomnianego projektu.

Czym ma on być? Ma być ujednoliconym szkieletem umożliwiającym programistom dostęp do baz danych, dokumentów XML jak i zewnętrznych systemów pokroju EAI przy użyciu istniejących technologii tj. Java Persistence API (JPA), Java Architecture for XML Binding (JAXB), Java Connector Architecture (JCA), and Service Data Objects (SDO). Cel ma być uzyskany we współpracy ze specjalistami od OSGi przy pomocy implementacji przykładowych implementacji, które pokażą jak używać wcześniej wymienionych interfejsów. Dzięki oparciu całości na platformie OSGi pomysłodawcy chcą zyskać niebywałą do tej pory w tego typu projektach przenośność i modularność co w połączeniu ma zaowocować mariażami (a może mezaliansami) różnego rodzaju. Na stronie z propozycją jest prosty schemat, który wstępnie obrazuje architekturę szkieletu:

Eclipse Persistence Services Project

Warto zwrócić uwagę na to, że całość projektu nie będzie uzależniona od Eclipse jako takiego a jest tylko rozwijana w ramach fundacji eclipse. Całość będzie można używać zarówno z poziomu Javy EE jak i Javy SE (jak domniemywam również Swing).

Głównym pomysłodawcą projektu jest Oracle z którego ramienia będzie póki co pracować najwięcej developerów, głównie tych, którzy wcześniej zajmowali się TopLinkiem. Jakkolwiek w deklaracji pod koniec propozycji pada zdanie czy też zaproszenie - drzwi są otwarte dla chętnych. :)

Osobiście jestem bardzo ciekaw efektów jakie przyniesie ten projekt, ponieważ znacznie by on ułatwił prace nad aplikacjami stricle biznesowymi opartymi na Eclipse RCP z racji na to, że wystarczy podpiąć się do dostarczonych usług OSGi by móc korzystać z bazy danych czy też wyciągać dane z jakiegoś podsystemu. Fajnie by było uprościć walki, powiedzmy z Hibernate i jego używaniem pod RCP. Dodam, że Eclipse Persistence Services to kolejny "dość egzotyczny" projekt realizowany w ramach fundacji nie związany ściśle z platformą Eclipse - wystarczy wspomnieć Eclipse Communication Framework z inkubatora, który w wersji 1.0 wchodzi już w skład najbliższego zbiorczego wydania - Europy

Autor wpisu: WojciechNaruniec, dodany: 08.06.2007 11:23, tagi: php

Wczoraj przeprowadziłem migrację biblioteki Zend Framework z wersji 0.8.0 do 1.0.0RC1 w mojej aplikacji. Zamieszczam spis najważniejszych zadań jakie trzeba było wykonać, myślę, że może to trochę ułatwić przejście przez proces migracji. Ładowanie plików oraz klas Korzystanie z rejestru Informacje o wersji Nazwy tabel w modelach Aliasy dla tabel w zapytaniach Wyświetlanie informacji o zmiennych Metoda find() w modelach Przekierowania Filtrowanie danych przychodzących Klasa ViewRenderer 1. [...]

Autor wpisu: Łukasz Rodziewicz, dodany: 01.06.2007 03:49, tagi: php

Yet another insomnia night working on some crm for one of that non-profit organization which want to make world better making events. Great, I’m glad they care about all that stuff but it’s killing me. Final deadline… i hope so… Tired of waiting while text will appear in my php eclipse i had decide on … sepuku with my pencile… ok, maybe next time don’t be so happy… i had decide to spend 5 minutes for some research how to improving performance of that fuckin JVM… No i have not buy terabyte of ram … I have found this.

-vmargs -Xms256m -Xmx256m -XX:PermSize=64m -XX:MaxPermSize=64m

How it works now ? Much better… Wish me good luck …

Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.