Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: widmogrod, dodany: 30.09.2011 22:42, tagi: php, zend_framework

Już w najbliższy czwartek 6 października o godzinie 18:30 odbędzie się w Albotak KrakSpot TECH #6.

Jest to o tyle ciekawe wydarzenie gdyż będę miał przyjemność poprowadzenia już po raz drugi prezentację na KrakSpot TECH. Temat mojej 15 minutowej prezentacji będzie związaną z nadchodzącą odsłoną Zend Framework 2.

Zapraszam wszystkich programistów PHP tworzących swoje aplikacje w ZF będzie dużo fajnych informacji i będzie konkurs z fajnymi mini nagrodami :)

UPDATE: Niestety KrakSpotTECH został odwołany… ale już wiem, że na zaprezentuję informację o ZF2 na nowej konferencji organizowanej w Krakowie! bądźcie czujni! :)

Autor wpisu: singles, dodany: 29.09.2011 20:56, tagi: internet, javascript

W dniach 22-23 września odbyła się pierwsza w Polsce konferencja poświęcona specjalnie tworzeniu gier w HTML5. W sieci znajdziecie kilka relacji z tego spotkania, które oceniają konferencję bardzo dobrze. Moim zdaniem, była ona udana wręcz bardzo. Jednakże, z racji że inne relacje skupiają się głównie na opisie prezentacji, nie będę powtarzał tych informacji. Wpisem tym, chciałbym jednak zwrócić uwagę na kilka pozytywnych i negatywnych aspektów całej konferencji z punktu widzenia uczestnika. Dla wielu rzeczy te mogą wydawać się błahe, ja jednak wierzę, że szczegóły wpływają na końcowy obraz całości. Tak więc zapraszam do czytania, no i oczywiście dyskusji :)

rating++

Organizacja

Konferencją organizowała jedna osoba – Michał Budzyński. I wywiązał się ze swojego zadania bardzo dobrze (z małym ale, patrz niżej). Niektóre elementy zorganizowane były lepiej, niż w przypadku innych konferencji, gdzie zajmowały się tym dwie, trzy osoby, a czasami nawet sztab. Tak więc tutaj Michałowi należą się naprawdę spore brawa :)

Gifty i nagrody

Oj, nagród było sporo, i to naprawdę konkretnych. Galaxy Tab, 2 x Samsung Galaxy SII (Poznań! ;), 2 x Playbook, różne koszulki, książki. Jeden z prelegentów rozdawał nawet licencję na swój engine – swoją drogą robiący spore wrażenie. Widać Michał mocno postarał się o sponsorów :)

No i jedna rzecz, która mnie urzekła. W paczce, którą dostaliśmy na początku znajdowała się koszulka z logo konferencji! Jej zdjęcie znajdziecie w relacji Tomka Kowalczyka. Za każdym razem, jak byłem na konferencji, żałowałem że nie było tematycznych koszulek w paczkach powitalnych, tak więc tym razem nawet się nie nastawiałem. A tutaj wielkie pozytywne zaskoczenie. I pomimo tego, że z mojego punktu widzenia w paczce przywitalnej nie znajdowało się nic więcej godnego uwagi (naklejka, kilka ulotek) i brakowało chociażby notatnika i długopisu, koszulką zostałem uraczony i przymykam oko ;)

Cena

Bilet na konferencję kupowałem za 39euro. W porównaniu do innych konferencji, to praktycznie jak za darmo :) Wielki, wielki plus!

Jedzenie

W kuluarach dało się słyszeć, że ekipa odpowiedzialna za catering była ta sama co na FrontTrends jak i na FalsyValues (o ile dobrze pamiętam), tak więc o jedzenie byłem spokojny. I nie zawiodłem się. Nie zabrakło niczego. A że kolejki do jedzenia były (jak zwykle zresztą) – to się nie dziwię – bardzo dobre było.

Uczestnicy

Jak to na konferencjach bywa, na plus. Sporo zagranicznych gości. Poznałem kilka osób (Ender, Lech Wilczyński, Patryk Gruszka), miałem okazję ponowanie spotkać się ze znanymi już osobami (ferrante, Tomek Kowalczyk). Udało mi się nawet nauczyć jednego Anglika (prawie ;)) w 30 sekund nauczyć przeklinać po polsku – ‘Tea. Who. Yeah….’, ale jakby co, to ja nic nie wiem :]

Party

Dobra lokalizacja – Inside Bar (środek miasta), jedzenie na miejscu (i to takie, którym można było się najeść, a nie tylko narobić apetytu), i kupony za które można było dostać kilka różnych napojów wyskokowych i nie tylko. Swoją drogą, na Twiterze już postowałem, ale puszczę tutaj jeszcze raz. Teoria spiskowa mówi, że to co widać na zdjęciu to wcale nie przypadek ;)

Ekhn ;)

Ale…

Czytaj dalej tutaj (rozwija treść wpisu)
Czytaj dalej na blogu autora...

Autor wpisu: cojack, dodany: 28.09.2011 19:36, tagi: php

Aby wykonywać skrypt z KDevelop bezpośrednio należy wejść w menu do Run -> Configure Launchues

Następnie po lewej stronie mamy listę swoich projektów, wybieramy projekt który nas interesuje klikamy na zielony plusik pojawia się pod element naszego projektu: „New Native Application Configuration” albo coś podobnego, po wybraniu tego elementu (nie klikamy w debug) po prawej stronie powinno pojawić się okno z wyborem paru elementów, w Executable wpisujemy php (chyba że chcesz podać bezwzględną ścieżkę do pliku wykonywalnego php. Poniżej mamy Behaviour w Arguments wpisujemy argumenty które chcemy podać do php czyli nazwa pliku php który ma się wykonać np: index.php. Jeszcze niżej jest Working Directory, tutaj wybieramy położenie naszego projektu w którym znajduje się powyżej wybrany plik jako argument. Jeszcze mamy environment, możemy zdefiniować stałe argumenty jakie chcemy przesyłać do php (ja tego nie używam)

Zostaje wcisnąć Apply -> Ok, po zamknięciu okna, należy się upewnić jaki profil uruchamiania jest aktywny, by to zrobić przechodzimy w Menu do Run -> Current Launch Configuration, tam powinniśmy listę dostępnych konfiguracji, dobrym sposobem jest nazywanie ich (zmiana tego „New Native Application Configuration” w poprzednim oknie konfiguracji) jeżeli mamy taką potrzebę, lub też różne konfiguracje do testowania.

Skrót klawiaturowy do uruchomienia to Shit + F9 lub też po prostu kliknąć Execute w oknie KDevelop.

Jak zrobić by KDevelop działał z Debug przy pomocy xdebug, jeszcze nie wiem, ale dev od kdevelop pracują nad tym ;)

Autor wpisu: Tomasz Kowalczyk, dodany: 28.09.2011 10:47, tagi: javascript, xhtml

Ze względu na uczestnictwo w niedawnej konferencji onGameStart czas na podjęcie tematyki HTML5 w serii Linkdump. Już dawno nie było nic na ten temat na moim blogu, także w ramach naprawy tego błędu zapraszam do lektury niniejszego wpisu.     Fotografia: Josef Dunne, CC-BY-SA. Linkdump #60: HaTeeMeL5. Syncing Content With HTML5 Video. Interesujący artykuł na [...]

Autor wpisu: nospor, dodany: 27.09.2011 16:26, tagi: javascript

Niedawno napotkałem na dość ciekawy problem. Pobierałem sobie ajaxem dane w postaci JSON a następnie wyświetlałem je w takiej kolejności, w jakiej otrzymałem. Jednak pewnego dnia klient zgłosił mi błąd, że dane wyświetlają się odwrotnie pod Chrome. Jak się później okazało podobny problem był również z Operą. A by przedstawić Wam dokładnie problem, pokażę przykładowy kod i dane, które powodują błąd. Kod js: 12345678$.ajax({   url: 'testjs.php',   dataType : 'json',   success: function( data ) {     for (var i in data) alert(i);   } }); oraz plik testjs.php 1234<?php $ar = array(3=>'bla',2=>'ola',1=>'costam'); echo json_encode($ar); ?> Jak widzicie, plik testjs.php generuje mi dane w kolejności 3,2,1. Niestety Opera i Chrome odbiera te dane w kolejności posortowanej 1,2,3. FireFox czy też IE nie sortują danych. Rozwiązaniem tej sytuacji okazało się niestosowanie indeksów numerycznych tylko tekstowych, np. 1234<?php $ar = array('c3'=>'bla','c2'=>'ola','c1'=>'costam'); echo json_encode($ar); ?> Zamiast literki 'c' można wstawić dowolny tekst. Jeśli jednak ktoś z różnych przyczyn nie może zrobić takiego obejścia, to pozostaje jedynie sortowanie danych w js.

Autor wpisu: Wojciech Sznapka, dodany: 27.09.2011 00:34, tagi: php, symfony, symfony2

Today I ran into a little issue: how to pass generic logger object to method? I wanted to get some verbose output from method, which I call from Command, but onc time it should log with Symfony2 OutputInterface and other time it should use monolog logger. Of course I can make some wrapper class for [...]

Autor wpisu: Tomasz Kowalczyk, dodany: 25.09.2011 19:47, tagi: javascript

Czas na drugą część relacji z konferencji onGameStart - pierwszej w Polsce imprezy poświęconej tworzeniu gier z wykorzystaniem najnowocześniejszych trendów i technologii dostępnych dla programistów stron internetowych. Zapraszam do lektury i podzielenia się własnymi opiniami na ten temat.   Fotografia: onGameStart. Konferencja onGameStart - dzień drugi. Na wstępie przepraszam, że relacja z drugiego dnia ukazuje [...]
Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.