Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: Michał Janicki, dodany: 17.04.2016 21:30, tagi: php

W trzecim poście poświęconym bibliotece Ruckusing Migrations pokażę jakie jeszcze operacje można wykonać na bazie poza tworzeniem tabel. Zakładam, że czytając tego posta zapoznałeś się z pierwszą i drugą częścią tego kursu. Jeśli nie to zachęcam do lektury. Tymczasem zapraszam do czytania trzeciej części kursu poświęconego Ruckusing Migrations.

Uzyskiwanie informacji o serwerze baz danych, tabelach i kolumnach itd.

Zdarza się, że to jak zmodyfikujemy tabelę zależy od jej struktury, której aktualnie nie znamy nie jesteśmy jej do końca pewni lub chcemy po prostu sprawdzić czy nasze zmiany odniosły skutek. Aby uzyskać dostęp do odpowiednich funkcji musimy pobrać adapter za pomocą metody get_adapter ($adapter = $this->get_adapter()) i teraz możemy sprawdzić kilka informacji na temat serwera bazy na którym pracujemy.

Po pierwsze możemy sprawdzić czy wskazana przez nas baza danych istnieje:

$adapter->database_exists('nazwa_bazy');

Metoda ta zwróci TRUE lub FALSE. Metoda ta jest nie wspierana w przypadku SqlLite. Możemy także sprawdzić czy istnieje w bazie danych konkretna tabela, która nas interesuje:

$adapter->has_table('nazwa_tabeli');

Ta metoda również zwróci TRUE lub FALSE. Wreszcie możemy także uzyskać informacje na temat konkretnej kolumny:

Czytaj dalej tutaj (rozwija treść wpisu)
Czytaj dalej na blogu autora...

Autor wpisu: batman, dodany: 09.04.2016 12:29, tagi: php

Blade Builder jest najnowsza paczką (tym razem nie do Laravela), jaka wyszła spod mojej ręki. Jak nazwa wskazuje, bazuje ona na systemie szablonów blade, który można znaleźć w Laravelu. Skąd pomysł na taką paczkę? Jak zwykle z lenistwa. Od czasu do czasu zajmuję się frontem. Jeśli źle rozplanuję pracę okazuje się, że mam do zmiany w wielu plikach ten sam element (np. stopkę). Wprawdzie korzystałem z różnych sposobów, żeby unikać tego typu problemów, jednak nigdy nie byłem w pełni zadowolony z efektów. I dlatego postanowiłem stworzyć coś własnego. Dlaczego blade? Ponieważ większość projektów... [[ This is a content summary only. Visit my website for full links, other content, and more! ]]
Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.