Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: widmogrod, dodany: 30.05.2008 09:23, tagi: zend_framework, jquery

Form generator demoWykorzystane biblioteki: Zend_Form od Zend Framework i jQueryv0.3 - pierwsze publiczne wydanie (prezentacja)Jest to nowy projekt, który wykonuję w ramach zlecenia.Podstawową cechą tej aplikacji ma być (i mam nadzieje że jest ;)) intuicyjna możliwości tworzenia ankiet/formularzy, oczywiście bez wymaganej znajomości HTML przez użytkownika. Tak stworzony formularz ma być oddany w ręce potencjalnego klienta w celu wypełnienia i wysłania go na zdefiniowany adres e-mail.Po raz kolejny w wykonaniu projektu posłużyłem się biblioteką jQuery. Pierwszą opublikowaną na tym blogu aplikacją, w której również została użyta w/w biblioteka jest jQuery ankieter.Generowaniem formularzy zajmuje się świetny komponent od zend'a Zend_Form.Kolejnym zastosowaniem tego skryptu, które nota bene wynika z jego charakteru jest przyśpieszenie tworzenia projektu z ZF.

Autor wpisu: widmogrod, dodany: 28.05.2008 22:17, tagi: php, jquery

Internet ... co to było! pierwszy rok studiów stałe łącze, nieograniczone możliwości surfowania po sieci ... ach .. miło się to wspomina :)Pierwszy raz (...) yhym .. ;) pierwsza strona WWW powstała w okresie Szkoły podstawowej - ślad po niej zaginął.Pierwsza strona, od której zabawa zaczeła się na dobre to:http://x100help.za.pl (jeszcze działa! ach te darmowe hostingi ;])wykonana w: HTMLNastępnie kontynuacją były jej modyfikacjehttp://sghx100.za.pl - już wzobagacona w proste skryty PHPwykonana w: HTML, CSS, PHP(wstawki)Co to jest CMS? - też to chcę mieć! - zaczeło się powstała kolejna odsłona strony o samsung x100http://www.widoom-cms.freehost.pl/x100/ - oparta na prostym CMS-iewykonana w: HTML, CSS, PHP(CMS WiDooM v1)który napędzał też stronę:

Czytaj dalej tutaj (rozwija treść wpisu)
Czytaj dalej na blogu autora...

Autor wpisu: nospor, dodany: 24.05.2008 12:31, tagi: php

Przedstawię tu faq odnośnie php. Niby dużo tego jest w sieci, jednak przeglądając fora i zadawane pytania, śmiem twierdzić, że za mało... albo ta nasza "młodzież" zaleniwa jest by do nich zaglądać... tak czy siak "dobrego" faq nigdy za duzo ;) 1) Złote myśli kubusia a php 2) Przygotowanie środowiska 3) Na localu działa ,na serwerze nie... - register_globals 4) Parsowanie zmiennych 5) Cannot add header information - headers already sent... 6) Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource - błąd zapytania 7) Wyszukiwarka - zapytanie zależne od zadanych kryteriów 8) Grupowanie wyników

Autor wpisu: Splatch, dodany: 17.05.2008 11:10, tagi:

Na początku witam po długiej przerwie. :)

Jedną z bolączek JAXB jest problematyczna obsługa dat i czasów. Przypomnijmy sobie schemat użyty w jednej z wcześniejszych not.

Czytaj dalej tutaj (rozwija treść wpisu)
Czytaj dalej na blogu autora...

Autor wpisu: Łukasz Rodziewicz, dodany: 06.05.2008 22:06, tagi: php

Co by nie mówić o phpBB jest najpopularniejszym skryptem forum. W wersji 3.x dorobił się wielu udogodnień, ślicznego panelu ale ja nie o tym. Jak myślicie czy w ramach zmiany ostatniej cyferki w szale wersjonowania oprogramowania można zapomnieć o kompatybilności wstecznej? Do czego pieje? phpBB posiada bardzo sprytny mechanizm Restore i oczywiście w komplecie z nim Backup. Cóż on robi? Powinien zrzucić całą naszą bazę danych do archiwum w odpowiednim katalogu żeby potem za pomocą funkcji “Restore” bezproblemowo ją przywrócić. Cud, miód i orzeszki. No niestety nie. Okazuje się, że Backup z wersji 3.0.0 nie działa na wersji 3.0.1. Wysypuje kompletnie forum, uniemożliwiając zalogowanie się do panelu w celu przywrócenia działającej wersji. Z perspektywy zwykłego użytkownika musimy najpierw zainstalować phpBB 3.0.0 zrobić “restore” i dopiero potem upgrade do 3.0.1. Tak chyba być nie powinno prawda?

Autor wpisu: Łukasz Rodziewicz, dodany: 05.05.2008 22:35, tagi: php, eclipse

Mimo, że od dłuższego czasu na rynku dostępne są i relatywnie niedrogie procesory 64 bitowe to jednak nadal korzystanie z w pełni 64 bitowego systemu nastręcza wielu problemów. Dotyczy to zwłaszcza oprogramowania zamkniętego którego producenci dostarczają czasem wyłącznie 32 bitowe binarki (np. Adobe Flash). Ale nie tylko.

Nasze ukochane (a na pewno moje) IDE do PHP również dostępne jest jedynie (pakiet All-In-One) w wersji 32 bitowej (przynajmniej nie udało mi się znaleźć innego). Można oczywiście użyć 32 bitowej emu VM Javy ale chyba nie o to chodzi. Instalacja PDT na czystym Eclipse SDK nie jest jednak taka prosta. Poniżej przedstawiam kolejność dodawania narzędzi/framework’ów (jak to ładnie nazwać?) wymaganych przez PDT. Instalacji dokonujemy za pomocą wbudowanego mechanizmu Install/Update.

  1. Eclipse Graphical Editing Framework (GEF): http://download.eclipse.org/tools/gef/update-site/releases/site.xml
  2. Eclipse Modeling (EMF): http://download.eclipse.org/modeling/emf/updates/releases/ – tu jeśli otrzymujemy informacje o brakującym pluginie OCL należy odznaczyć wszystkie “czerwone” komponenty.
  3. Eclipse Data Tools Platform (DTP): http://download.eclipse.org/datatools/updates
  4. Eclipse Web Tools Platform (WTP): http://download.eclipse.org/webtools/updates/
  5. Eclipse PHP Development Tools (PDT): http://download.eclipse.org/tools/pdt/updates/

W przypadku błędu w postaci:

Unable to complete action for feature "PDT Feature" due to errors.
The File "/tmp/356479746/eclipse/.update/12[...]4/eclipse17104.tmp" is not a valid JAR file. [error in opening zip file] error in opening zip file

odznaczamy automatyczny wybór mirrorów i próbujemy do skutku z innym.

Jestem pewien, że wszystko da się okroić ze zbędnych pakietów ale jest to raczej zadanie do osoby dobrze obznajomionej z Eclipse SDK. Powyższe kroki przetestowałem na Eclipse SDK 3.3.1.1 i Sun JDK 1.6.0.05 @ Gentoo.

Warto również zainteresować się Aptana. Jeśli nie jako alternatywa dla PDT to ze względu na świetną obsługę CSS (możemy zainstalować tylko to udogodnienie). Jeśli natomiast piszesz tak jak ja w Symfony przydatne może okazać się rozszerzenie Symfoclipse. Pisał o nim jakiś czas temu Michał Mech.

Autor wpisu: Zyx, dodany: 04.05.2008 20:42, tagi: php

Rekurencja definiowana jest jako odwoływanie się funkcji lub definicji do samej siebie. Od strony programisty jest bardzo wygodnym narzędziem upraszczającym wiele algorytmów, lecz dla komputera oraz interpreterów stanowi niezły pożeracz zasobów. W tym wpisie pragnę skupić się na języku PHP, gdyż od pewnego czasu "odrekurencyjniam" Open Power Template'a, w związku z czym mam świeży materiał badawczy :).
Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.