Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: sokzzuka, dodany: 30.09.2010 16:15, tagi: php

Z ostatniej chwili – Adam Harvey w swoim wpisie na grupie php.internals, zaproponował aby dodać do języka możliwość przeciążania operatorów porównania: >,

Autor wpisu: batman, dodany: 30.09.2010 08:00, tagi: css

Hacki CSS dla przeglądarki kojarzą się głównie z IE6. Obok komentarzy warunkowych, najpopularniejszym sposobem na zastosowanie innych wartości atrybutów CSS w IE6, jest sztuczka polegająca na dodaniu przed selektorem * html, np

/* wszystkie przeglądarki */
#menu {
	margin-top: 10px;
}

/* tylko IE6 */
* html #menu {
	margin-top: 5px;
	font-size: 10px;
}

Niestety na rynek trafiła przeglądarka IE7, w której nie działa hack * html. Na szczęście mamy do dyspozycji inną kombinację selektorów, która działa tylko w IE7 – *:first-child+html. Ostatecznie CSS dla IE6 oraz IE7 będzie wyglądał następująco:

/* wszystkie przeglądarki */
#menu {
	margin-top: 10px;
}

/* tylko IE6 */
* html #menu {
	margin-top: 5px;
	font-size: 10px;
}

/* tylko IE7 */
*:first-child+html #sub-menu {
	margin-top: 8px;
}

Autor wpisu: Kamil, dodany: 30.09.2010 02:41, tagi: zend_framework, javascript, apache

Nie ma wątpliwości, że praca programisty polega na ciągłym rozwoju i doskonaleniu swoich umiejętności, szlifowaniu wiedzy, poznawaniu nowych technik i automatyzacji przestarzałych. Także i ja dbam o odwiedzających mój blog, a więc zamieszczam kolejny zbiór ciekawych i pouczających linków :-) Poniżej prezentuję kolejne darmowe artykuły i książki dla programistów, ciekawe odnośniki, mówiąc pokrótce – zasoby, [...]

Autor wpisu: batman, dodany: 28.09.2010 20:34, tagi: javascript

Dwa tygodnie temu (15 września) Microsoft zaprezentował światu najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer, oznaczoną numerem 9. Obok długo wyczekiwanej obsługi aktualnych standardów oraz znacznej poprawie wydajności, zaprezentowano szereg usprawnień wprowadzonych do przeglądarki. Najciekawszym z nich jest funkcjonalność nazwana Pinned Sites.

Co to jest?

Pinned Sites jest mechanizmem pozwalającym przypinać konkretne strony internetowe do paska zadań i korzystać z nich tak, jakby to były zainstalowane na komputerze aplikacje. Pinned Sites najlepiej będzie działać w Windows 7 i na tym właśnie systemie operacyjnym się skupię.

Oczywiście kolejne miejsce, w którym trzymamy odnośniki do ulubionych stron nie byłoby niczym ciekawym, gdyby nie kilka drobiazgów, dzięki którym przypięta strona jest bardziej funkcjonalna od jej standardowej odpowiedniczki. Po pierwsze, favicon staje się ikoną widoczną na pasku zadań. Po drugie, mamy możliwość zdefiniowania najpopularniejszych zadań dostępnych z poziomu Jump List. Na koniec mamy możliwość nałożenia na ikonę w pasku zadań grafiki sygnalizującej jakieś zdarzenie, które może nas zainteresować.

Po co to wszystko?

Najlepszym przykładem zastosowania Pinned Sites będzie webmail. Po przypięciu takiej strony do paska zadań, Jump List będzie zawierał linki do skrzynki odbiorczej, nowej wiadomości oraz ustawień, a ikona będzie zmieniała się w momencie odebrania wiadomości.

Jak tworzyć Pinned Sites?

Pinned Sites nie wymagają od nas znajomości ani języka C#, ani wiedzy na temat środowiska .NET. Wszystko sprowadza się do kilku tagów meta umieszczonych w nagłówku dokumentu HTML oraz kilku prostych funkcji Javascript.

Zacznijmy od zdefiniowania ustawień aplikacji.

<html>
	<head>
		<title>pinned site</title>
		<meta name="application-name" content="pinned site example" />
		<meta name="msapplication-tooltip" content="run pinned site example" />
		<meta name="msapplication-starturl" content="pinned-apps.html" />
		<meta name="msapplication-window" content="width=800;height=600" />
		<meta name="msapplication-navbutton-color" content="red" />
	</head>
	<body>
		<div>
			hello world!
		</div>
	</body>
</html>

Dzięki pięciu widocznym powyżej znacznikom meta nasza przypięta strona zyskała kilka interesujących właściwości. Są to:

Czytaj dalej tutaj (rozwija treść wpisu)
Czytaj dalej na blogu autora...

Autor wpisu: matipl, dodany: 28.09.2010 13:38, tagi: php, internet

OVH - logoOkoło tygodnia po starcie oferty firmy 1&1 na polskim rynku - darmowy hosting z PHP przyszła odpowiedź od konkurenta – OVH.

Francuska firma OVH oferuje swoje usługi w Polsce od kilku lat. Ich oferta od początku była konkurencyjna cenowo jak również dość innowacyjna (np. RPS czy Cloud).

Usługa OVH  nosi nazwę Serwer wirtualny Starter. I muszę powiedzieć, że w najważniejszych sprawach bije 1&1:

1&1 OVH
Darmowa domena Tak Tak
Przestrzeń 1 GB (do 10 GB) 20 GB
Transfer miesięczny 3 TB 4 TB
Konta e-mail 100 po 2 GB 100 po 2 GB
Bazy danych 10 10 po 25 MB
Wiele domen - -
Aliasy - nielimitowane
Subdomeny - 1000
Okres 24 m-c 24 m-c

Transfer miesięczny w OVH jest większy aż o 1 TB, a powierzchnia dyskowa aż 20x. 1&1 chwali się powierzchnią dyskową 10 GB, ale ludzie pisali że domyślnie jest 1 GB i trzeba specjalnie kontaktować się z BOK.

Na plus dla OVH jest również długa obecność na polskim rynku. Dzięki temu wiemy czego można się spodziewać po obsłudze klienta, dostępności usług etc. Niestety pierwsze dni 1&1 w Polsce były mocno spalone.

W takim wypadku osobom, które potrzebują miejsca w Sieci na wizytówkę firmy lub małe projekty polecam ofertę OVH.

A jeśli darmowe rozwiązanie nie odpowiada, polecam hosting u mnie.

Autor wpisu: Kamil, dodany: 27.09.2010 17:25, tagi: javascript

Najprawdopodobniej po przeczytaniu tytułu tego wpisu pierwszą myślą, która przyszła Ci do głowy było „wielowątkowość” i „JavaScript” razem? To musi być jakiś błąd. Pocieszę Cię jednak! To nie jest błąd i w niniejszym wpisie opiszę nową, pojawiającą się dopiero w przeglądarkach technologię – Web Workers. Umożliwia ona tworzenie wielowątkowych aplikacji z wykorzystaniem JavaScript. Aby tworzone [...]

Autor wpisu: Wojciech Sznapka, dodany: 27.09.2010 09:24, tagi: symfony, php

Na firmowym blogu XSolve xlab.pl umieściłem artykuł o uporządkowanym wysyłaniu e-maili w projektach symfony 1.4, wykorzystującym dobrodziejstwa programowania zorientowanego obiektowo. Krótki wstęp: Niemal każdy projekt, z jakim miałem do czynienia, zawierał fragmenty, w których były wysyłane e-maile. Najczęściej czynność ta jest wykonywana w kontrolerze aplikacji (klasa actions), a treścią wiadomości jest wyrenderowany partial. To rozwiązanie [...]
Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.