Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: Zyx, dodany: 29.02.2008 10:10, tagi: php

Dzisiaj pragnę przedstawić małą kwestię związaną z hermetyzacją danych w PHP, a konkretniej jawnym dostępem do danych prywatnych jednego obiektu z poziomu innego obiektu. Myślę, że może się to komuś przydać, gdyż dokumentacja wspomina o tym tylko pośrednio (podobnie jak typowa książka o PHP) i czytelnik przy pierwszej lekturze niekoniecznie musi się natychmiast zorientować, co naprawdę oznaczają zawarte tam słowa.

Autor wpisu: widmogrod, dodany: 29.02.2008 02:59, tagi: php

Nie myślałem że trzeba się tak natrudzić by wysłać dane POST z poprawnymi nagłówkami.Dokumentacja mówi:
asyncPost(java.lang.String url, java.lang.String postData, ResponseTextHandler handler) Makes an asynchronous HTTP POST to a remote server.
Zastosowanie trywialne ..
HTTPRequest.asyncPost("http://example.pl","id=2",new MyResponseTextHandler());
..prawie, bo żadne dane nie zostały przesłane.Firebug pokazuję jakie dane POST zostały wysłane (nie do w/w przykładu):a powinny one wyglądać mniej więcej tak:Pomyślałem że 2gi parametr postData powinien być jako JSON ale - też nie :/.Nie ma tego złego bo nauczyłem się generować JSON w GWT :)Google.pl pomogły znaleźć rozwiązanie - linkwystarczy dodać w kodzie php takie 2 linie kodu i wszystko działa :)
$postData = array();parse_str(file_get_contents('php://input'), $postData);

Autor wpisu: Athlan, dodany: 19.02.2008 21:04, tagi: framework, php

Ostatnio zdenerwowałem się pisząc walidację formularza i nakładanie filtrów na pola formularzy w jednym z panelu administracyjnych. Co chwilę coś nie działało. Framework jest po to, aby unikać takich sytuacji. Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości postanowiłem napisać dość przydatną klasę Vframe_Form integrując ją z Vframe_Validator i Vframe_Input (pluginem POST). Zanim się napisze klasę, wypadałoby napisać mały prototyp.

Tak oto powstała klasa obsługi formularzy oraz jego elementów. Użycie jest bardzo wygodne, po zainicjowaniu $oForm->init() nasz komponent wykonuje filtracje, a następnie walidacje danych wejściowych. Ewentualne błędy można wychwycić poprzez wywołanie metody $oForm->error(’nazwa_pola’); - zwrócony zostanie string w przypadku wystąpienia błędu, null jeżeli go nie ma. Aby sprawdzić, czy wystąpiły jakieś błędy przy walidacji - nie podajemy parametry metody error: $oForm->error(); Zostanie zwrócona liczba błędów (jeden dla każdego pola), jeżeli 0 - możemy wykonać akcję.

Image by Deiru.

Autor wpisu: Zyx, dodany: 14.02.2008 12:54, tagi: php

Pod koniec zeszłego roku montowałem sobie silnik w PHP, lecz prace nad nim wstrzymałem z powodu OPT. Postanowiłem go wczoraj uruchomić na nowopostawionym FastCGI ot tak, żeby sprawdzić, jak się trzyma. Okazało się, że kod się niesamowicie sypał. Nie działało wykrywanie środowiska pracy, translacja adresów w routerze oraz kilka innych rzeczy. Szybki rzut oka wystarczył, by zorientować się, że "awaria" dotknęła wszystkich komponentów, które opierały swoje działanie na dostarczonych z serwera danych o żądaniu.

Autor wpisu: Zyx, dodany: 12.02.2008 09:43, tagi: php

Z powodu porządków na stanowiskach pracy postanowiłem dla próby zainstalować sobie Lighttpd zamiast Apache'a. Z serwerem tym miałem już wcześniej do czynienia podczas stawiania serwera, lecz z powodu braku niektórych możliwości musiałem wtedy z niego zrezygnować. Natomiast na domowy komputer - czemu nie, tym bardziej że pamiętałem łatwość, z jaką uruchamia się na nim FastCGI.

Autor wpisu: Zyx, dodany: 05.02.2008 21:07, tagi: php

Nie cierpię używać gotowych skryptów innych, niż biblioteki, wszędzie tam, gdzie potrzebuję dwujęzycznej strony WWW. Niemal całe tego typu oprogramowanie jest napisane przez Anglosasów, a oni z racji, że ich język ma dominującą pozycję w Internecie, mają o tym ZEROWE pojęcie. W sumie nie dziwię im się - jak robią jakiś projekt, wystarczy, że zrobią stronę po angielsku i już mają ustrzelony zarówno rynek krajowy, jak i narodowy. A tymczasem co ma w tej sytuacji zrobić Polak?

Autor wpisu: stormfly, dodany: 04.02.2008 10:49, tagi: php

Cztery miesiące temu umieściłem opis o instalacji oprogramowania w PHP. W komentarzach pojawiło się wiele problemów, które uniemożliwiały zainstalowanie PDT dla Eclipse. Tak się złożyło, że po usunięciu katalogu ~/.eclipse musiałem od nowa zainstalować wszystkie rozszerzenia i...
Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.