Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: Jacek Skirzyński, dodany: 28.02.2014 23:18, tagi: php, symfony2

Ostatnio miałem okazję uruchamiać na hostingu współdzielonym od home.pl aplikację w Symfony2. Uruchomienie było testowe, ale jak zwykle były problemy.

Google podpowiedziało rozwiązanie umieszczone na forum PHP. Opis jest szczegółowy, jednak w moim wypadku efekt nie działał, więc zacząłem sam kombinować. Poniżej moje zapiski:

 1. utworzenie konta FTP z dostępem do katalogu /strona (oczywiście nazwy każdy dobiera indywidualnie);
 2. skierowanie domeny/subdomeny na katalog /strona/web, serwis musi być bez separacji;
 3. przegranie plików projektu do katalogu / konta FTP (tzn. do katalogu /strona całego konta hostingowego);
 4. dodanie pliku php.ini z poniższymi wpisami:
  short_open_tag = Off
  magic_quotes_gpc = Off
 5. w pliku web/.htaccess należy dodać komentarze w linijkach:
  RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} ^$
  RewriteRule ^app\.php(/(.*)|$) %{ENV:BASE}/$2 [R=301,L]
 6. jeżeli wersja PHP nie jest przełączona w panelu zarządzania hostingiem, trzeba to zrobić w pliku web/.htaccess dodając linijki:
  :Location /*.php
  Use php53 
  :Location

  minimum dla Symfony2 to PHP 5.3.3, ale home.pl udostępnia też PHP 5.4 (Use php54)

 7. po wyczyszczeniu cache i skonfigurowaniu aplikacja powinna już działać.

Autor wpisu: bastard13, dodany: 24.02.2014 11:43, tagi: design, oop

kolejny rok czas zacząć...

Zima już nas zostawiła, wszelkie śniegi, które na chwilę do nas zawitały również już się potopiły tak więc najwyższa pora rozruszać stawy i sprawdzić czy palce potrafią jeszcze pisać w takt pojawiających się w głowie słów. A że powrót do formy po tak długiej przerwie do przyjemnych nie należy, a im dużej się go odwleka, tym jest trudniejszy, to aby sobie to wszystko uprzyjemnić i ułatwić postanowiłem zacząć nowy rok od nowej serii wpisów. Tym razem pod młotek idzie temat długo przeze mnie pomijany - Wzorce Projektowe. Na wstępie jednak zaznaczę, że w przeciwieństwie do serii o tym jak pisać obiektowo oraz o SOLID (tutaj pragnę nadmienić, że ostatnie dwa wpisy pojawią się w niedługim czasie) będzie to dość luźna seria i choć plany na kilka najbliższych wpisów już mam, to jestem otwarty na propozycje i jeżeli w zakamarkach Waszych głów czai się wzorzec, który nie daje Wam spokoju, to piszcie w komentarzach, a ja postaram się co nieco rozjaśnić (o ile oczywiście będę w stanie :). Chcąc nie chcąc, na wstępie, czyli dzisiaj, musi być trochę, tak przez wszystkich kochanej, suchej teorii, czyli słów kilka o tym, czym wzorzec jest, po co i dlaczego je stosować, co daje ich znajomość oraz jak je dzielimy.Czytaj więcej »

Autor wpisu: batman, dodany: 19.02.2014 10:20, tagi: internet

Kilka tygodni temu Microsoft zapowiedział zmianę nazwy jednej ze swoich usług – SkyDrive miał zostać przemianowany na OneDrive. Dzisiaj zmiana weszła w życie, a wraz ze zmianą nazwy, pojawiły się nowe funkcje oraz nowe możliwości na bezpłatne zwiększenie przestrzeni dyskowej (…)

Read the rest of this entry »

Autor wpisu: batman, dodany: 11.02.2014 16:30, tagi: internet

Praca nad projektem webowym wiąże się niejednokrotnie z koniecznością poruszania się w kilku technologiach jednocześnie. Powoduje to, że w przeglądarce oprócz podglądu postępu prac, wachlujemy zakładkami w celu sprawdzenia w dokumentacji konkretnej funkcji lub biblioteki. Jeśli należycie do grona osób, (…)

Read the rest of this entry »

Autor wpisu: Śpiechu, dodany: 09.02.2014 22:17, tagi: php

I’m still inspired by Scala way of thinking. I wonder if some functional paradigms can be smuggled into PHP. My goal is to quickly code flexible string converter without using loops or if’s (ternary operators doesn’t count ;-) ). I’ll be using functions that take other functions as their arguments, which are known as higher order functions in Scala. Of course, in Scala you can force what kind of arguments function takes, and what it returns. In PHP you can use callable typehint and tedious reflection processing.

Enough talking, gimme some code!

Autor wpisu: matipl, dodany: 07.02.2014 12:54, tagi: php

4Developers - logoJuż za 2 miesiące będziemy mogli spotkać się w Warszawie. 7 kwietnia 2014 odbędzie się kolejna edycja konferencji 4Developers.

Obecnie każdy z branży IT znajdzie na tej imprezie coś ciekawego, ponieważ nie jest to jedna konferencja, a raczej wiele połączonych w jedną. W 2013 roku na 4Developers było aż 13 ścieżek, w tym roku Organizatorzy proponują m.in. Java, .Net, PHP, Python, Front-end, UX, IT Security, Application Architecture (łącznie do 15 ścieżek). Na obecną edycją trwa właśnie Call for Papers, ale można zaryzykować i zapisać się w ciemno.

W trakcie trwania 4Developers możemy dowolnie migrować pomiędzy ścieżkami, jeśli dany temat nam aktualnie nie odpowiada. Dzięki temu możemy wycisnąć z 1 dnia naprawdę dużo. Do 10 lutego obowiązuje promocyjna cena 200 zł netto.

Miejsce: Hotel Gromada Airport, Warszawa Czas: 7 kwietnia 2014

Rejestracja

Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.