Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: nospor, dodany: 31.01.2016 20:58, tagi: internet

W moim pierwszym artykule o Docker pokazałem wam jak przygotować podstawowy kontener, który zawiera php. mysql oraz apache. Trochę mi się oberwało, że skoro używam kontenerów to wypadałoby na każdy serwis postawić oddzielny kontener i w razie potrzeb przełączać się między kontenerami by uzyskać różne środowiska testowe bez konieczności większych zmian w konfiguracji. Ok, nauka zapamiętana... Dziś pokażę więc wam jak stworzyć kilka różnych kontenerów, każdy z jedną usługą, a następnie połączę to wszystko w jedno piękne środowisko testowe, w którym możemy odpalać naszą aplikację zarówno na php5 jak i php7

Autor wpisu: nospor, dodany: 29.01.2016 16:27, tagi: internet

W poprzednim artykule (Docker - podstawowy kontener) opowiedziałem Wam o moich pierwszych przygodach z Dockerem i linuksowymi kontenerami. Jedną z zalet, jaką wszyscy podają, jest brak wirtualizacji (a co za tym idzie duża oszczędność zasobów) w porównaniu do Vagrant, który to używa właśnie wirtualizacji, choćby przy pomocy VirtualBox. Gdy się tak zagłebiałem w świad Dockera, przypadkiem natrafiłem na wtyczkę do Vagrant, która to zamiast np. VirtualBox używa własnie LXC - vagrant-lxc

Autor wpisu: nospor, dodany: 24.01.2016 20:42, tagi: internet

W arcie tym postaram się wam szybko pokazać jak przygodować swój pierwszy kontener do pracy z projektem lub projektami. Nie będę się rozpisywał czym jest docker, gdyż w necie znajdziecie całą masę wyjaśnień pisanych przez osoby bardziej doświadczone w temacie niż ja. Ja na szybko powiem tak: Docker to narzędzie, które pozwala stworzyć kontenery, które dostarczają środowisko pracy, ale jednocześnie są odseperowane od systemu głównego oraz od innych kontenerów, dzięki czemu możecie sobie robić z danym kontenerem co wam się żywnie podoba i nie wpłynie to w żaden sposób na wasz główny system, czyli np. możecie zainstalować sobie na próbę php7 w kontenerze i nie martwić się, że szlag wam trafi wasze inne projekty chodzące na php5. Coś podobnego daje wam również Vagrant, ale Vagrant tworzy Virtualne Maszyny i jest przez to wolniejszy oraz zużywa więcej zasobów.

Autor wpisu: Michał Janicki, dodany: 24.01.2016 11:12, tagi: php

Zgodnie z obietnicą przedstawiam kolejną część postu poświęconego frameworkowi Ruckusing Migrations. W tym tekście przedstawię podstawowe możliwości biblioteki na praktycznym przykładzie. Zakładam, że posiadasz teoretyczną wiedzę na temat sposobu działania tej biblioteki a także potrafisz ją prawidłowo skonfigurować.

Jeśli nie posiadasz tej wiedzy zapraszam w do zapoznania się z postem poświęconym tym zagadnieniom.

A więc chcesz dodać nową tabelę do bazy danych?

Aby tego dokonać w pierwszej kolejności należy w CLI przenieść się do głównego katalogu biblioteki i tam wykonać polecenie:

php ruckus.php db:generate <nazwa_pliku>

Ostatni parametr możemy podać w formacie camelCase lub poszczególne słowa mogą być oddzielone podkreśleniami. Po naciśnięciu entera nazwa pliku i tak zostanie skonwertowana do UpperCamelCase. Przykładowo jeśli wykonam następujące poniższe polecenie:

php ruckus.php db:generate adding_a_new_table

to w konsoli pojawi się informacja o tym, że utworzony został plik o nazwie 20160109113352_AddingANewTable.php. Teraz należy przejść do katalogu, który wskazaliśmy w pliku konfiguracyjnym aby w nim były przechowywane pliki zawierające dane dotyczące zmian w bazie i tam znajdziemy nasz nowo utworzony plik.

Gdy go otworzymy zobaczymy kod podobny do tego poniżej:

Czytaj dalej tutaj (rozwija treść wpisu)
Czytaj dalej na blogu autora...

Autor wpisu: Pyton, dodany: 22.01.2016 01:00, tagi: php

Dziś zaczynamy swoją przygodę z Code Kata. Przed wami pierwsze ćwiczenie które będziecie realizować.

Wg. poprzedniej części zajmiemy się ćwiczeniem zarówno TDD jak i pogłębianiem swojej wiedzy, doświadczenia, odkrywania nowych torów naszego umysłu.

Autor wpisu: Pyton, dodany: 20.01.2016 01:00, tagi: php

Czym jest Code Kata?

Są to ćwiczenia programistyczne które wykonuje się regularnie. Najczęściej ćwiczy się jedno zadanie przez kilka/kilkanaście dni.

Za każdym razem należy starać się aby rozwiązania prowadziły do otrzymania takiego samego wyniku, jednak nie wymaga aby był to taki sam kod. Do rozwiązania możemy dojść różnymi drogami, lecz zawsze należałoby wybierać najlepsze, najbardziej optymalne, wydajne.

Autor wpisu: zleek, dodany: 15.01.2016 12:58, tagi: javascript

AngularJS have a bunch of filters which allows us to format data for our needs. However we would like to have more flexibility sometimes. In one of my last projects I need to have flexible formatting for currency values. I
Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.