Autor wpisu: nospor, dodany: 29.01.2016 16:27, tagi: internet
Autor wpisu: nospor, dodany: 24.01.2016 20:42, tagi: internet
Autor wpisu: Michał Janicki, dodany: 24.01.2016 11:12, tagi: php
Zgodnie z obietnicą przedstawiam kolejną część postu poświęconego frameworkowi Ruckusing Migrations. W tym tekście przedstawię podstawowe możliwości biblioteki na praktycznym przykładzie. Zakładam, że posiadasz teoretyczną wiedzę na temat sposobu działania tej biblioteki a także potrafisz ją prawidłowo skonfigurować.
Jeśli nie posiadasz tej wiedzy zapraszam w do zapoznania się z postem poświęconym tym zagadnieniom.
A więc chcesz dodać nową tabelę do bazy danych?
Aby tego dokonać w pierwszej kolejności należy w CLI przenieść się do głównego katalogu biblioteki i tam wykonać polecenie:
php ruckus.php db:generate <nazwa_pliku>
Ostatni parametr możemy podać w formacie camelCase lub poszczególne słowa mogą być oddzielone podkreśleniami. Po naciśnięciu entera nazwa pliku i tak zostanie skonwertowana do UpperCamelCase. Przykładowo jeśli wykonam następujące poniższe polecenie:
php ruckus.php db:generate adding_a_new_table
to w konsoli pojawi się informacja o tym, że utworzony został plik o nazwie 20160109113352_AddingANewTable.php. Teraz należy przejść do katalogu, który wskazaliśmy w pliku konfiguracyjnym aby w nim były przechowywane pliki zawierające dane dotyczące zmian w bazie i tam znajdziemy nasz nowo utworzony plik.
Gdy go otworzymy zobaczymy kod podobny do tego poniżej:
Autor wpisu: Pyton, dodany: 22.01.2016 01:00, tagi: php
Dziś zaczynamy swoją przygodę z Code Kata. Przed wami pierwsze ćwiczenie które będziecie realizować.
Wg. poprzedniej części zajmiemy się ćwiczeniem zarówno TDD jak i pogłębianiem swojej wiedzy, doświadczenia, odkrywania nowych torów naszego umysłu.
Autor wpisu: Pyton, dodany: 20.01.2016 01:00, tagi: php
Czym jest Code Kata?
Są to ćwiczenia programistyczne które wykonuje się regularnie. Najczęściej ćwiczy się jedno zadanie przez kilka/kilkanaście dni.
Za każdym razem należy starać się aby rozwiązania prowadziły do otrzymania takiego samego wyniku, jednak nie wymaga aby był to taki sam kod. Do rozwiązania możemy dojść różnymi drogami, lecz zawsze należałoby wybierać najlepsze, najbardziej optymalne, wydajne.