Autor wpisu: Piotr Pasich, dodany: 18.08.2015 08:34, tagi: php, symfony2, symfony
Continuous deployment environment with Docker, AWS EB and Codeship In the last two episodes we have configured the Docker environment and automated deployment with Elastic Beanstalk, but still the process requires some manual actions and I personally would like to avoid any unnecessary interference in the process. So, today I will walk you through combining […]
The post Putting all pieces together and shipping with Codeship (part III) appeared first on Piotr Pasich.
Autor wpisu: Michał Janicki, dodany: 10.08.2015 20:28, tagi: javascript
Nowa praca ma to do siebie, że człowiek ma możliwość wykorzystać w praniu nowe technologie – często także takie, z którymi nie miał wcześniej w ogóle do czynienia. W ten oto sposób zacząłem używać Vagranta, Kohanę, Nginxa… właśnie Nginx… Z serwerem tym nie miałem nigdy wcześniej do czynienia i zdarzały się parę razy, że miałem problem dogadaniem się z towarzyszem Nginixem. Nie było to jednak nic czego bym się nie spodziewał – aż do dzisiaj.
Co się właściwie stało?
Wszystko wyglądało na początku normalnie. Postawiłem sobie na Vagrancie zestaw składający się z PHP, Ubuntu, MySql i Nginxa. Sam projekt wykorzystywał Kohane i Angulara. Wszystko szło dobrze do momentu aż nie musiałem zmodyfikować pliku js. Nagle się okazało, że pliki js, które zmodyfikowałem trafiają do przeglądarki niekompletne – brakuje pół a czasem kilku linijek kodu.
Informacje jakie znalazłem w Google na ten temat sugerowały, że to może być przyczyna jakiegoś dziwnego znaku na końcu pliku albo kodowania – jednak ta hipoteza w moim przypadku się nie sprawdziła. Nie sprawdziło się także kilka innych wersji wydarzeń jakie znalazłem w Google a także te sugerowane przez kolegów, którym (ja jakże ;)) wszystko działało prawidłowo.
I jak to się skończyło?
W końcu zacząłem szukać informacji o podobnym błędzie ale konkretnie pod kontem Nginxa. Po chwili trafiłem post zamieszczony na blogu Conroy.com poświęcony podobnemu zagadnieniu. Autor tego postu napisał, że aby rozwiązać ten problem należy w pliku nginx.conf ustawić parametr sendfile z on (domyślne ustawienie) na off. Po zastosowaniu się do zaleceń i zresetowaniu serwera wszystko zaczęło działać poprawnie.
Ale dlaczego właśnie tak?
To, że rozwiązałem problem to jedno a to co było przyczyną to drugie. Zgodnie z tym co pisze autor tego posta parametr sendfile odpowiada za to czy serwer będzie wykorzystywał do odczytywania plików funkcję sendfile znajdującą się w jądrze systemów uniksowych. Jest to mechanizm szybszy od standardowych rozwiązań jednak ta funkcja nie działa prawidłowo gdy system zostanie uruchomiony na… wirtualnej maszynie
Autor wpisu: Piotr Pasich, dodany: 07.08.2015 07:00, tagi: php, symfony2, symfony
Continuous deployment environment with Docker, AWS EB and Codeship In the previous part we set up a dedicated Symfony application on Docker virtual containers and prepared environments that may be transferred between developers during project cycle. The next step is to prepare the application for pushing into the cloud. There are many options available on […]
The post Automated deployment with AWS Elastic Beanstalk (EB) – Part II appeared first on Piotr Pasich.
Autor wpisu: zleek, dodany: 04.08.2015 14:44, tagi: javascript, jquery, xhtml
Autor wpisu: stormfly, dodany: 29.07.2015 00:46, tagi: php
Autor wpisu: matipl, dodany: 28.07.2015 15:26, tagi: php
Do konfernecji coraz bliżej. Od początku tego tygodnia możecie już oddawać głosy na zgłoszone propozycje w tegorocznej konferencji PHPCon Poland.
Jest w czym wybierać. Lista zawiera ponad 90 pozycji, tematy prelekcji nie są wyłącznie związane z PHP. I jak zwykle – proszę nie sugerować się pierwszymi pozycjami na liście, niestety lista jest sortowana wg oddanych głosów. Najlepiej zacznijcie oceniać prezentacje od samego dołu strony, są tam jeszcze perełki…
Aby móc wziąć udział w sondzie jest jeden warunek – posiadanie konta w systemie. Głosujcie!