Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: bastard13, dodany: 28.09.2013 14:33, tagi: design

Kilka dni temu rozmawiałem z członkiem mojego zespołu na temat niektórych defectów, które zgłaszamy.Stwierdził on, że o ile zazwyczaj nie ma się nad czym rozwodzić i kłócić, to zastanawia się, czy w niektórych przypadkach nie jest to zwyczajny przerost formy nad treścią (nie cytuję, więć z góry przepraszam za wszelkie odstępstwa). O co mianowicie chodziło?Zastanawiał się czy rzeczywiście zawsze warto inwestować czas w poprawianie kawałka kodu tak, aby był jeszcze lepszy, skoro spełnia on swoje założenia i wcale zły nie jest.Czytaj więcej »

Autor wpisu: bastard13, dodany: 28.09.2013 14:07, tagi: design

świętymi bądźmy... ale trzeba znać umiar

Ostatnimi czasy zdarzało mi się trafiać w review kodu na zażarte dyskusje na temat pewnego jego fragmentu. Czasami rozmowy tam prowadzone zmieniały się w dialogi nie za pośrednictwem komentarzy i klawiatur, a werbalne.Gdy się wsłuchiwałem (bądź wczytywałem) w nie, ciężko było trzymać stronę któregokolwiek z dyskutantów, a to dlatego, że moim zdaniem każdy z nich miał rację, a rozmowa sprowadzała się do kwestii estetycznych i osobistych preferencji aniżeli do "obrony jakości kodu" przed "nieodpowiednimi" linijkami. No i tak sobie te dyskusje trwały do momentu, gdy w końcu obaj rozmówcy decydowali się na skorzystanie z "telefonu do przyjaciela", co sprowadzało się do skierowania spojrzeń w kierunku najbliższego programisty i zadania mu jakże istotnego pytania - "A Ty co o tym sądzisz?". Zdarzało się tak, że owym programistą byłem ja. I cóż mogłem odpowiedzieć?Czytaj więcej »

Autor wpisu: JoShiMa, dodany: 26.09.2013 22:47, tagi: framework, php, skrypty

Miało być prosto. Dokumentacja Yii przekonuje, że wystarczy skopiować pliki na serwer, uruchomić jeden z nich za pomocą wiersza poleceń, podając odpowiednie parametry i już mamy szkielet aplikacji. Kuszące, bo w Kohana trzeba strukturę katalogów aplikacji sobie ręcznie stworzyć. Strona, którą muszę uruchomić ma powstać na serwerze hostowanym przez AZ w niezbyt wypasionej opcji. Sęk [...] Related posts:
  1. Yii – początek

Autor wpisu: JoShiMa, dodany: 26.09.2013 21:40, tagi: framework, php

Jakiś czas temu, przyszło mi zapoznać się z frameworkiem Yii. Własciwie to odziedziczyłam projekt i musiałam się szybko doszkolić. Konstrukcja i filozofia nieco inna niż w przypadku Kohana, ale tak na pierwszy rzut oka bardzo mi się spodobał. Szczególnie, że dokumentacja przyzwoita, nawet w języku polskim i nie miałam większych problemów ze zorientowaniem się co, [...] No related posts.

Autor wpisu: zleek, dodany: 26.09.2013 14:31, tagi: php, zend_framework

Dodawanie kolejnej wersji językowej do sklepu opartego o Magento przedstawię na przykładzie wersji angielskiej. Zakładam, że mamy dostępną podstawową instancję sklepu w języku polskim ze zdefiniowaną główną kategorią sklepu. Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do Panelu administracyjnego. Z górnego menu wybieramy “System > Manage stores” Klikamy przycisk “Create Website” Wprowadzamy nazwę strony np. “Angielski”, przypisujemy […]

Autor wpisu: bastard13, dodany: 24.09.2013 10:46, tagi: javascript

Ciekawa prezentacja zrobiona przez moich kolegów z zespołu (Piotrka Repetowskiego i Mirka Filipa) dotycząca tworzenia obiektów w JavaScripcie i problemów, które można po drodze napotkać. Cóż mogę napisać? Polecam i czekam na więcej (a wiem z dobrych źródeł, że owo "więcej" jest jedynie kwestią czasu:).Co prawda jest ona w języku angielskim, ale z dużą ilością kodu, więc każdy, kto zna JS'a powinien wszystko bez większych problemów zrozumieć:) Prezentacje znajdziecie pod tym linkiem. Jeżeli coś jest niejasne to piszcie w komentarzach, a ja postaram się ich namówić na udzielenie odpowiedzi :)

Autor wpisu: matiit, dodany: 22.09.2013 18:21, tagi: php

Witam po przerwie.

Chciałem dzisiaj pokazać fajny feature, który jest wbudowany w Laravel. Wyobraźmy sobie sytuację, że piszemy aplikację dla klienta, który chce „autoryzację”, ale sam przyznaje, że tylko on będzie z niej korzystał. Nie potrzebujemy wyrafinowanego systemu rejestracji, ślicznego logowania itd. Idealnie będzie użyć Basic Auth. Chodzi o zwykłe przeglądarkowe okienko logowania.

Laravel udostępnia nam do realizacji tego celu filtr „auth.basic”. Wystarczy, że zrobimy coś takiego:

Route::get('profile', array('before' => 'auth.basic', function()
{
    // Tylko zalogowani przez HTTP basic auth będą mieli tu dostęp.
}));

Po tym kroku wystarczy, że w naszej tabeli users będzie jakiś użytkkownik. Logujemy się podając adres email oraz hasło. Jeśli chcemy coś zmienić – odsyłam do dokumentacji. http://four.laravel.com/docs/security#http-basic-authentication

Post Laravel – Basic Auth, prościej się nie da pojawił się poraz pierwszy w matiit dev blog.

Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.