Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: Athlan, dodany: 09.03.2007 21:44, tagi: internet

Ostatnio kolega przesłał mi wiadomość na GG, abym w google wpisał sobie słowo kluczowe “kutas” i kliknął “szczęśliwy traf”. Za każdym razem oficjalna strona prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Czyżby powtóżyła się historia, kiedy pod hasłem “siedziba szatana” widniał serwis radia maryja?

Odkopałem stary artykuł z gazeta.pl, artykuł “Siedziba Szatana w Radiu Maryja”:

Jak to mozliwe? - Na wielu stronach internetowych jednocześnie ludzie musieli wpisać słowa “siedziba szatana” i zalinkować je do strony radia - mówi informatyk Bartosz Kordyński. Bo wyszukiwarka Google właśnie po odesłaniach, które tworzą ludzie, ocenia, o czym jest dana strona. Dwa lata temu na hasło “kretyn” Google wyświetlało jako pierwszy link do sejmowej biografii Andrzeja Leppera.

- Z “kretynem” musiało być trudniej, ale “siedziba szatana” to raczej rzadkie sformułowanie. Wystarczy skrzyknąć znajomych albo zachęcić do akcji na jakimś forum - mówi Kordyński.

Autor wpisu: Athlan, dodany: 06.03.2007 08:52, tagi: internet

Please… look at me… mój największy projekt życia został ukończony. Robiłem go 6 dni nie licząc poprawek. Na moim portfolio ukazała się notka:

Kolejny serwis fotkowy w naszym dorobku. Silnik został napisany z największą precyzją oraz systemem cache zważywszy na ogromną ilość potencjalnych użytkowników. Szczególnym zainteresowaniem powinien szczycić się edytor kadrujący zdjęcie w celu wykonania avatara. Całość została oparta na Vframe. Każdy zarejestrowany użytkownik posiada własną subdomenę w serwisie nazwaną od jego nicka. Portal posiada wiele opcji dostępnych dla każdej osoby, która otrzymuje swój panel administracyjny, dzięki któremu w zaawansowany sposób może sterować swoim kontem. W skład spersonalizowanego panelu konta wchodzi również możliwość szczegółowego monitorowania oglądalności profilu oraz statystyki głosów. Większość działań na stronie odbywa się przy użyciu technologii Ajax. W zakresie naszych obowiązków nie wchodziła jedynie grafika. Całość projektu dostępna jest on-line na www.lookme.pl.

Autor wpisu: Łukasz Rodziewicz, dodany: 06.03.2007 08:24, tagi: php

Nieco się rozczarowałem możliwościami oraz wygoda w użytkowaniu własnych “osiągnieć” w dziedzinie frameworków MVC… Freyą … która narazie ląduje w kącie na czas nieokreślony. Być może do niej kiedyś wróce gdy nabiorę troche doświadczenia bo w tym momencie jest to sztuka dla sztuki. Nasty_psycho namówił mnie abym przyjrzał się Symfony za co jestem mu dłużnikiem bo rzeczywiście FW jest świetny. Moje piersze wrażenia są bardzo pozytywne, wiecej napisze gdy skończe czytać ebooka dostępnego na stronie, który jest swoją droga bardzo dobrze przygotowany. Nieco szkoda, że najbilższe ~2 tygodnie będe musiał spędzić tworząc pod php4 ( wiwat państwowe serwery! ), najprawdopodobniej w mojavi, ale potem… cud, miód i orzeszki :D

Autor wpisu: Athlan, dodany: 01.03.2007 23:07, tagi: php

Ostatnio zacząłem zabawę z ImageMagick. Podczas lektury manuala natrafiłem na setki tysięcy problemów, a moja przygoda się dopiero zaczyna. Pytanie: po co? Tak naprawdę Imagemagick jest potrzebny mi do komponentu Rapide_Image, za który jestem odpowiedzialny w Rapide Framework.

Pierwszym problemem na który natrafiłem to pobieranie parametrów obrazu typu: wysokość, szerokość. Owe dane potrzebne są do różnorakich operacji, np. skalowanie, nakładanie obrazu na obraz (wyliczanie automatycznych pozycji), nakładanie napisu w dowolnym roku obrazu itp.

Następnym problemem będzie wykonanie polecenia exec(), bowiem GD operuje bezpośrednio na resource zawartym w zmiennej, a imagemagick korzysta z linii poleceń, gdzie nie jest to możliwe. Zatem wszelkie metody typu save(), czy display() musiałyby wykonać prywatny call do metody _execute(), która wykonywałaby sformatowane polecenie poprzez funkcję exec(), sprawdzając hash całej komendy, czy nie została już wykonana.

Problemów jest więcej niż się spodziewam… ostatnio nasunęła mi się myśl, gdzie będą zapisywane pliki, na których wykonywujemy operacje, które wymagają uprzedniego zapisania pliku, np metoda display() musi pobrać odpowiedni content z pliku graficznego i wyświetlić go. Gdzie wówczas taki plik by się zapisywał? Wydzielony katalog /var/ we frameworku (do cache i logów, przy okazji do Rapide_Image_Engine_ImageMagick), czy może wlepić pliki do /var/ serwera? Rozważań wiele… póki co skupie się na nauce komend ImageMagick.

Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.