Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: stormfly, dodany: 08.09.2007 00:47, tagi: apache, php

Od dłuższego czasu moim systemem operacyjnym jest Ubuntu. Chciałbym na przykładzie wersji 7.04 przedstawić w jaki sposób poradzić sobie z instalacją i konfiguracją oprogramowania potrzebnego do pracy programiście php. Zaczynamy od instalacji apache2 i php5. Polecam do tego użycie...

Autor wpisu: Zyx, dodany: 05.09.2007 10:02, tagi: php

W poprzednim wpisie porównywaliśmy szybkość odczytu różnych formatów danych dostępnych w PHP, a także ich możliwości. Ponieważ jednak po jego opublikowaniu pojawiły się nowe pytania, zdecydowałem się napisać kontynuację, w której postaram się je wyjaśnić. Przyjrzymy się kompilowanemu rozszerzeniu Syck do parsowania YAML w PHP, które znalazłem w repozytorium PECL - jednak więc takie coś istnieje, tyle że w wersji beta, a wyszukiwarka niestety nie pomaga w jego znalezieniu, jeśli nie zna się tej nazwy. Ponadto porównamy szybkość SimpleXML oraz DOM. Procedura testowa pozostaje ta sama.

Autor wpisu: Zyx, dodany: 04.09.2007 13:04, tagi: php

Napisałem już trochę kilobajtów kodu nowego silnika, lecz wciąż nie zdecydowałem się na jeden, konkretny format przechowywania konfiguracji oraz plików informacyjnych. Podstawowe pytania to: jakich możliwości od danego formatu oczekuję oraz jak przedstawia się sprawa wydajności. Dlatego postanowiłem zrobić mały benchmark i uszeregować wszystkie formaty, jakie zdołałem do czasu napisania wpisu wymyślić w kolejności od najszybszego do najwolniejszego. W szranki stanęły: zserializowane tablice, same skrypty PHP, pliki INI, XML oraz YAML. Pierwsze cztery obsługiwane są "sprzętowo" przez interpreter, w ostatnim przypadku trzeba zadowolić się napisanym w PHP parserem Spyc.
Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.