Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: Zyx, dodany: 13.04.2010 17:56, tagi: php

Gdzieś w 2009 roku grupa programistów z czołowych projektów PHP utworzyła inicjatywę Grupy standaryzacyjnej PHP. Jej celem jest wypracowanie zbioru jednolitych praktyk programistycznych i rozwiązań, aby ułatwić łączenie oprogramowania open-source różnych dostawców oraz poprawić wsparcie dla nich w samym języku. Pierwszym owocem prac grupy jest standaryzacja nazewnictwa klas oraz mechanizmów automatycznego ładowania.

Autor wpisu: batman, dodany: 12.04.2010 18:27, tagi: internet

Google ogłosiło wydanie nowej wersji Google Docs. W chwili obecnej jest to tylko preview, więc nie wszyscy mogą sprawdzić nowości wprowadzone do usługi. Główne zmiany wprowadzone zostały “pod maską”, dzięki czemu, oprócz wprowadzenia nowych funkcjonalności, usprawniona została wydajność. Do zmian jakie Google ogłosiło, należą: podgląd na żywo aktualnie wprowadzanych zmian (wygląda podobnie

Autor wpisu: Blame, dodany: 10.04.2010 16:47, tagi: css

Część z was pewnie zapyta: „Ale po co?”. Ano dlatego, że istnieje wiele przypadków, w których programiści wyrywali sobie włosy z głowy, ponieważ nie mogli znaleźć przyczyny, z powodu której ich formularze nie chciały działać. Zapraszam do przeczytania całego wpisu :)

Problemy te mają miejsce, jak się można spodziewać, w starszych wersjach Internet Explorer’a, istnieją też pogłoski, jakoby kiedyś również Opera miała z tym kłopoty. Usterka wbrew pozorom trudna do wykrycia, formularz normalnie się przeładowuje, ale zamiast wpisanych danych albo nie dostajemy nic, albo jakieś krzaki. Co jednak zrobić jeśli nam koniecznie jest potrzebny obrazkowy przycisk wysyłania? Już tłumaczę. Załóżmy, że to będzie nasz przykładowy formularz:

<form method="post" action="">
<input type="text" name="dane" />
<input type="image" src="sciezka_do_obrazka.png" />
</form>

Jest to bardzo uproszczona wersja, jednak nic bardziej finezyjnego nie będzie nam teraz potrzebne. Mamy pole, w którym wpisujemy przykładowe dane i przycisk image. Jak się go pozbyć? Tu na pomoc przychodzi nam oczywiście CSS. Wystarczy, że zamiast interesującego nas inputa wstawimy:

<input type="submit" id="submit" />

A w arkuszu:

#submit{

width: 50px;

height: 20px;

display: block;

background: url(scieżka_do_obrazka.png) no-repeat;

}

I gotowe! :) Wymiary są oczywiście przykładowe i powinny być takie jak wymiary obrazka z przyciskiem. Jeśli macie jakieś uwagi i propozycje, piszcie :)

Blame

Tagged: CSS, image, input

Autor wpisu: batman, dodany: 08.04.2010 20:08, tagi: zend_framework

Domyślne ustawienia Zend_Form powodują, iż błędy walidacji wyświetlają się bezpośrednio pod elementem, w którym wystąpił błąd. Czasami zachodzi potrzeba wyświetlenia wszystkich błędów nad formularzem (lub w innym miejscu). Rozwiązań tego problemu jest kilka. Dzisiaj zaprezentuję najszybsze. Rozwiązanie to polega na stworzeniu helpera widoku, który przechwyci i wyświetli komunikaty błędów. W

Autor wpisu: Nikodem Ośmiałowski, dodany: 01.04.2010 23:44, tagi: php

Angielskie słowa authentication i authorization są często mylone i używane zamiennie podczas gdy są to pojęcia znaczące zupełnie co innego. Authentication czyli polskie uwierzytelnienie (błędnie niekiedy tłumaczone jako autentykacja) oznacza identyfikację tożsamości, inaczej mówiąc odpowiada na pytanie z kim mamy do czynienia. Z kolei authorization po polsku autoryzacja to weryfikacja uprawnień. Jeśli dostęp do jakichś [...]
Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.