Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: matipl, dodany: 04.12.2014 12:09, tagi: php

Moim zdaniem są dwie coroczne imprezy w Polsce, na których warto bywać.

Pierwsza konferencja to oczywiście PHPCon Poland. W następnym roku odbędzie się 6. edycja, ale na zapisy przyjdzie jeszcze czas. Natomiast od kilku dni dostępne są już wszystkie nagrania z tegorocznej edycji na Vimeo: PHPCon Poland 2014 - after movie

Jeśli nie byłeś – polecam. Jeśli byłeś, też warto obejrzeć.

Od wczoraj istnieje już możliwość wczesnej rejestracji na 4Developers, który odbędzie się 20 kwietnia 2015 w Warszawie. Jest to konferencja jednodniowa, z wieloma ścieżkami (PHP, Java, IT Security, Frontend, Mobile, IT Project Managment). Niektórym przeszkadza ilość prelekcji i ścieżek jak na 1 dzień. Dla mnie jest w porządku, można dowolnie przechodzić co prelekcję na inną ścieżkę. Warto, do tego bliżej niż Szczyrk.

Miejsce: Warszawa Termin: 20 kwietnia 2015 Koszt: 200 zł (przy zapisie do 9 lutego) Rejestracja

Autor wpisu: batman, dodany: 04.12.2014 08:00, tagi: internet

W dzisiejszym internecie nieodłącznym elementem każdego formularza jest mechanizm CAPTCHA, który mniej lub bardziej skutecznie chroni nas przed zalewem spamu. Rozwiązanie to posiada kilka różnych wariantów, od wpisania ciągu znaków począwszy, przez działania matematyczne, na przeciąganiu obrazka we wskazane miejsce kończąc. Niestety każde z tych rozwiązań niesie ze sobą szereg problemów, gdzie wygoda użytkowników jest na pierwszym miejscu.

Naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, wyszedł Google, przygotowując No CAPTCHA reCAPTCHA. Jest to nowy sposób weryfikowania osób odwiedzających nasz serwis.

Dzięki nowemu mechanizmowi CAPTCHA nie będziemy musieli już przepisywać niewyraźnych ciągów znaków, które przeszkodą były głównie dla człowieka. No CAPTCHA będzie analizować szereg parametrów, takich jak adres IP, ciasteczka zebrane podczas przeglądania internetu, czy ruch kursora myszy. Wszystkie te informacje pozwolą na określenie, czy odwiedzający jest człowiekiem, czy robotem. Jeśli z jakiegoś powodu odwiedzająca osoba wyda się podejrzana, pojawi się drugi etap weryfikacji w postaci tradycyjnego elementu CAPTCHA.

W przypadku urządzeń mobilnych pojawi się nieco inny rodzaj weryfikacji. Zamiast przepisywać kod z obrazka, będziemy musieli wskazać obrazki podobne do wyświetlonego wzorca.

Więcej informacji na temat NoCAPTCHA znajdziecie pod adresem www.google.com/recaptcha.

źródło: http://googleonlinesecurity.blogspot.com/2014/12/are-you-robot-introducing-no-captcha.html

Autor wpisu: batman, dodany: 03.12.2014 12:30, tagi: php, zend_framework

Korzystając z usług sieciowych często spotykamy się z Basic Auth jako metodą zabezpieczającą dostęp do zasobów. W przypadku Zend Frameworka klientem REST jest Zend_Rest_Client, który nie ma wbudowanej obsługi Basic Auth. Na szczęście istnieje coś takiego jak Zend_Http_Client, który rozwiązuje ten problem.

Jeśli API, z którego korzystamy, wymaga od nas podania loginu i hasła, wystarczy, że ręcznie ustawimy klienta http, który obsługuje Basic Auth. Zacznijmy od klienta REST.

$client = new Zend_Rest_Client();
$client->setUri('uri_uslugi');

Mając utworzony obiekt klienta REST, tworzymy klienta http oraz przekazujemy mu dane autoryzacyjne.

$httpClient = new Zend_Http_Client();
$httpClient->setAuth('username', 'password');

Na koniec wskazujemy klientowi REST, że będziemy korzystali z niestandardowego klienta http oraz wysyłamy request w celu autoryzacji naszego klienta REST.

$client->setHttpClient($httpClient);
$response = $client->restGet('zasob');

W ten oto prosty sposób dokonaliśmy autoryzacji Basic Auth w Zend_Rest_Client.

Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.