Niezalogowany [ logowanie ]
Subskrybuj kanał ATOM Kanał ATOM

Autor wpisu: zleek, dodany: 12.05.2015 08:49, tagi: php

Sending e-mails in Zend Framework 2 is quite easy and requires small amount of code. Below example presents sending multipart e-mails (containing plain text and html at once): That’s it. It will create simple message and send it using sendmail.

Autor wpisu: zleek, dodany: 07.05.2015 08:59, tagi: javascript, jquery

sgCounter is a tiny jQuery plugin which allows live control of your text fields in form. This plugin works with input text fields and textarea fields, which contains appropriate attributes set. It is also a visual friendly, because information about

Autor wpisu: Łukasz Socha, dodany: 05.05.2015 14:55, tagi: php, mysql

Niedawno robiłem dla klienta prosty formularz, gdzie skrypt miał za zadanie wyszukiwać rekord po nazwie ulicy. Pisząc skrypt napotkałem na dość nietypowy problem z funkcją LIKE. Opis problemu Najlepiej będzie jak opiszę problem na konkretnym przykładzie. W tym celu stworzyłem testową tabelę w bazie danych. W tabeli są 2 rekordy – test pięć (ze znakami […]

Autor wpisu: zleek, dodany: 05.05.2015 09:51, tagi: php

By default error pages gets the default layout of our application based on Zend Framework 2 and inject it’s own content. Sometimes default layout has some features placed on it, which should not be presented on the error page. Especially

Autor wpisu: batman, dodany: 29.04.2015 20:58, tagi: php

W San Francisco rozpoczęła się właśnie konferencja Build 2015, podczas której Microsoft zaprezentuje światu szereg swoich produktów i usług. Podczas keynote, które właśnie się zakończyły, pojawiło się mnóstwo ciekawych informacji, z których jedna zasługuje na dokładniejsze opisanie. Informacja ta dotyczy nowego członka rodziny Visual Studio – Code.

Visual Studio Code, to nowy edytor pozwalający pisać aplikacje w takich językach jak PHP, Python, Java, C#, JavaScript, HTML i wielu innych. Pełną listę znajdziecie pod adresem https://code.visualstudio.com/Docs/languages. Wbrew nazwie, nie jest to pełne Visual Studio. Code bardziej celuje w rynek prostych edytorów służących do niewielkich poprawek w kodzie, co nie znaczny, że na wsparciu najpopularniejszych jego możliwości się kończą.

Poza podpowiadaniem składni mamy możliwość korzystania ze zintegrowanego klienta Git, który poza standardowym commitowaniem zmian, pozwala między innymi na łatwe rozwiązywanie konfliktów. Kolejnym dodatkiem jest debugger. Niestety cieszyć się z niego będą tylko programiści pracujący nad projektami ASP.NET 5 lub Node.js. Debugger oferuje wszystkie podstawowe funkcje, takie jak punkty przerwania, analiza zmiennych czy krokowe debugowanie. Code posiada również możliwość uruchamiania zadań takich jak Gulp czy kompilator TypeScript.

Na koniec zostawiłem najciekawszą informację. VSCode działa na wszystkich systemach operacyjnych – Windows, Linux oraz Mac OS.

Autor wpisu: batman, dodany: 22.04.2015 09:00, tagi: javascript

Przed kilkoma tygodniami zmieniłem Windows Phone na Androida. Od tamtej pory kompletuję zestaw aplikacji, które ułatwią mi korzystanie z telefonu. W większości przypadków znalazłem ciekawe propozycje, brakowało mi tylko jednej aplikacji – wykonującej czynności wtedy, gdy jakieś wydarzenie będzie miało miejsce. Brzmi nieco skomplikowanie? Już wyjaśniam o co chodzi.

Chcielibyście mieć aplikację, która sama włączy WiFi gdy jesteście w domu lub w pracy? Lub aplikację, która wyśle SMS z informacją, że nie możecie odebrać telefonu, ponieważ prowadzicie samochód? Od teraz możecie skorzystać z takiej aplikacji. Jest nią on{X}.

on{X} daje możliwość praktycznie nieograniczonego tworzenia reguł związanych z naszym telefonem. Wyzwalaczem może być zmiana lokalizacji, sposobu przemieszania się (chodzenie, bieganie, jazda samochodem), przychodząca rozmowa, SMS, uruchomienie aplikacji, zmiana pogody i wiele innych. Reakcją na wyzwalacz z kolei może być wszystko, co jest związane z naszym telefonem, czyli SMS, powiadomienie, uruchomienie aplikacji, połączenie się z usługą sieciową, włączenie/wyłączenie WiFi, itd. Jedyne co nas ogranicza, to nasza własna wyobraźnia. I nie jest to puste hasło, ponieważ receptury (akcje wykonywane w przypadku wystąpienia odpowiedniego wydarzenia) możemy tworzyć sami w JavaScipt. Na stronie on{X} dostępna jest dokumentacja wraz z opisem wyzwalaczy dla każdego elementu telefonu. Dostarcza ona kompletnych informacji na temat szczegółów tworzenia receptur. Jeśli nie chcecie pisać własnych receptur, możecie wykorzystać już gotowe, stworzone przez społeczność. Mamy w czym wybierać, ponieważ gotowych receptur jest około pięćdziesięciu i każda z nich jest przydatna.

Na koniec nieco niepokojąca informacja – projekt sprawia wrażenie co najmniej zaniedbanego. Od dawna nie pojawiła się aktualizacja aplikacji, a ostatni wpis na blogu pochodzi z 2014 roku. Szkoda, ponieważ jest to aplikacja, której szukałem od momentu wyjęcia telefonu z pudełka. Inne aplikacje oferujące podobne możliwości, nie były w stanie wykonać wszystkich czynności, których potrzebowałem.

Aplikację znajdziecie w Google Play po adresem https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.onx.app.

 

Autor wpisu: bastard13, dodany: 20.04.2015 22:39, tagi: design, oop

z obcymi (nie) za pan brat

Jeżeli chcielibyśmy ująć kwintesencję Prawa Demeter (Law of Demeter) w jednym zdaniu to brzmiałoby ono: "rozmawiaj tylko z (bliskimi) przyjaciółmi". W pełnej formie mówi ono o tym, że metoda danego obiektu może odwoływać się jedynie do metod należących do:
  • tego samego obiektu,
  • dowolnego parametru przekazanego do niej,
  • dowolnego obiektu przez nią stworzonego,
  • dowolnego składnika, klasy do której należy dana metoda.
Czytaj więcej »
Wszystkie wpisy należą do ich twórców. PHP.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.